Jauna tipa koka/alumīnija logu ar paaugstinātu siltumizolāciju ieviešana ražošanā
SIA “KDW Werke Baltics” un Latvijas investīciju un attīstības aģentūra 16.12.2021. ir parakstījusi līgumu par Projekta Nr. NP-2021/7 “Jauna tipa koka/alumīnija logu ar paaugstinātu siltumizolāciju ieviešana ražošanā”, un jau ir uzsākusi Projekta īstenošanas darbības.
Projekta mērķis ir SIA “KDW Werke Baltics” produktivitātes un konkurētspējas paaugstināšana, uzsākot ražot jaunu produktu – koka/alumīnija logus ar pasīvo māju prasībām, izmantojot resurstaupīgas ražošanas tehnoloģijas.
Projekts tiks īstenots zaļo inovāciju jomās, un tā īstenošanas laikā tiks iegādātas jaunas ražošanas iekārtas, kas nodrošinās ražošanas procesu pārpalikumu izmantošana, samazinot koksnes nelietderīgo atlikumu daudzumu par 11%.
Projekta rezultātā tiks sniegts ieguldījums ražošanas procesu modernizācijā un ilgtspējā – maksimāli automatizētu, energoefektīvāku (salīdzinoši ar uzņēmumā esošajām tehnoloģijām) iekārtu iegāde, kas nodrošinās augstāku ražīgumu (gan attiecībā uz darbaspēka iesaisti, gan ražošanas laiku), patērēs mazāku elektroenerģijas apjomu uz 1 loga vienību, tādejādi sniedzot būtisku ieguldījumu uzņēmuma ražošanas tehnoloģiju modernizācijā un konkurētspējas pieaugumā starptautiskā līmenī.
Projektā tiks iesaistīts partneris no Norvēģijas karalistes - Verda Bygg AS, kas projekta īstenošanas laikā nodrošinās zināšanu pārnesi attiecībā uz jaunā produkta – koka/alumīnija loga termisko modelēšanu, siltumizolācijas un gaisa vai ūdens noplūdes testēšanu, kā arī jaunā produkta dzīves cikla aprēķinu veikšanu.
Projekta galvenās plānotās aktivitātes:
1. Iekārtu un to darbību nodrošinošās programmatūras iegāde.
2. Zināšanu pārneses darbības ar donorvalsts (Norvēģijas) projekta partneri.
3. Ar jaunā pakalpojuma ieviešanu saistītais pasākums - darbinieka iesaistīšana projektā.
4. Informācijas un komunikācijas pasākumu veikšana.
Projekta plānoties rezultāti:
1. Iegādātas 3 iekārtas un 1 programmatūra – ražošanas programmnodrošinājums.
2. 2 darba līgumi ar darbiniekiem, kuri nodrošinās projekta ieviešanu.
3. 1 partnerības līgums.
4. 10 informācijas un komunikācijas pasākumi.
Projekta kopējās izmaksas: 1 205 007,52 EUR no tām attiecināmās izmaksas 1 031 988,52 EUR. Plānotais Norvēģijas finanšu instrumenta atbalsts ir 567 593,68 EUR jeb 55% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām.
Projektu plānots īstenot līdz 2022.gada septembrim.
Saite uz atbalsta sniedzēju: https://eeagrants.lv/Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai